Sukcesy naszych zawodników w innych dziedzinach - chwalimy się :)


Aktualizacja 2014-04-15

Bartek Kończak - 12 i 13 kwietnia to dni, w których zawodnicy z Polski północnej uczestniczyli w zawodach wspinaczkowych na ścianie MONTEE w Gdyni. Z elbląskiej WSPINALNI wystartowało ośmioro reprezentantów w różnych kategoriach wiekowych. Zawodników wspierała liczna delegacja elbląskich kibiców. Dzień pierwszy był pełen niespodzianek, szczególnie w kategorii dziecięcej. Przez eliminacje przeszli wszyscy nasi najmłodsi zawodnicy. W finałach miała miejsce kolejna niespodzianka, gdyż maksymalną liczbę punktów zdobyło pięciu zawodników, z tego - trzech z Elbląga. W super finałach (przygotowana droga dla zawodników dorosłych) wystartowało trzech naszych zawodników, a o miejscu na podium decydował już tylko czas przejścia. Brąz wywalczył nasz klubowy kolega Bartosz Kończak (dla wtajemniczonych trasy do przejścia o trudnościach V+ - VI +).

 

Przemek Szudzik, nasz zawodnik, który studiuje obecnie w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, odnosi swoje sukcesy pływackie także w środowisku wojskowym (link). Dowiedzieliśmy się, że dzięki osiąganym wynikom Przemek będzie reprezentował Wojsko Polskie w międzynarodowych zawodach w Turcji :-) Gratulujemy i życzymy sukcesów.

 

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, iż nasz inny zawodnik, Mateusz Gutowski przeszedł przez "sito" kwalifikacyjne, jako kandydat do szkolenia lotniczego w OLL Dęblin (załącznik) i od września rozpocznie naukę w Dęblinie, co z jednej strony nas cieszy, gdyż realizuje On swoje marzenia, ale z drugiej strony, my jako klub stracimy dobrego zawodnika. Jednak liczymy, iż w miarę możliwości także Mateusz, podobnie jak to czyni Przemek, będzie z nami przy różnych pływackich okazjach :-) "Mati" serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

Dumny Zarząd Klubu

 


W dniu 23.02.2014r. zakończyły się Cykliczne Zawody Wspinaczkowe BEST CLIMBER. Trwały one cały rok i odbywały się na ściance wspinaczkowej WSPINALNIA, a zawodnicy startujący w nich zbierali punkty przechodząc wyznaczone trasy. Do ścisłego finału "wspięło" się tylko 12 zawodników we wszystkich kategoriach.

W kategorii chłopców do lat 13 najwięcej punktów wywalczył nasz Bartosz Kończak (rocznik 2002), zdobywając tym samym złoty medal.

Przy okazji należy wspomnieć, że wśród zawodników z naszego klubu jest kilka innych osób systematycznie się wspinających, np. Pola Czarnuch i Otylia Wojtaś.

 

 

Gratulujemy dużej aktywności i odniesionego sukcesu:-)

Zarząd Klubu