13 Elbląska Wiosna Pływacka w Wielki Czwartek 18 kwietnia 2019


19.04.2019

13 Elbląska Wiosna Pływacka przeszła do historii. W zawodach wystartowało ponad 370 zawodników z 26 klubów z Polski i Rosji.

Nasz klub wywalczył puchar za 2 miejsce w klasyfikacji końcowej, na który ciężko zapracowali wszyscy reprezentujący nas zawodnicy. Gratulacje i podziękowania za waleczność. Brawo dzieciaki i Panowie Trenerzy.

Puchar na koniec rywalizacji indywidualnej za sumę zdobytych punktów dla naszego Klubu zdobył:

Medale dla UKP Jedynka zdobywali:

Kajetan Misiewicz (2009) na dystansie 50 m st. klasycznym oraz na dystansie 100 m st. zmiennym, Martyna Waśniewska (2004) na dystansie 50 m st. grzbietowym, Aleksander Cyckowski (2003) na dystansie 50 m st. grzbietowym,
Marcel Jureko (2008) na dystansie 100 m st. dowolnym oraz na dystansie 50 m st. dowolnym, Anna Doroszkiewicz (2005)  na dystansie 100 m st. klasycznym, Kajetan Misiewicz (2009) na dystansie 100 m st. klasycznym, Robert Wojtalewicz (2001) na dystansie 100 m st. klasycznym, Aniela Dudek (2009) na dystansie 50 m st. grzbietowym, Olga Kananowicz (2007) na dystansie 50 m st. grzbietowym, Zuzanna Dąbrowska (2003) na dystansie 50 m st. motylkowym, Wojciech Puch (2007) na dystansie 200 m st. dowolnym, Dariusz Ostałowski (2004) na dystansie 100 m st. grzbietowym,
Anna Doroszkiewicz (2005)  na dystansie 50 m st. klasycznym, Lena Kozak (2009) na dystansie 50 m st. dowolnym, Helena Kubera (2007) na dystansie 50 m st. dowolnym, Dominik Jabłoński (2009) na dystansie 50 m st. dowolnym oraz na dystansie 50 m st. grzbietowym, Julia Leśniewska (2009) na dystansie 50 m st. grzbietowym, Wiktoria Samul (2007) na dystansie 50 m st. grzbietowym, Franciszek Dudek (2008) na dystansie 50 m st. grzbietowym, Lena Kozak (2009) na dystansie 100 m st. zmiennym, Marcel Jureko (2008) na dystansie 100 m st. zmiennym, Martyna Waśniewska (2004) na dystansie 100 m st. grzbietowym,

Padło też wiele znacznych rekordów życiowych:-)
Brawo!!!
Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!!!


W tym miejscu chcemy podziękować tym, bez których nie zorganizowalibyśmy tych zawodów!

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego i rzetelnego przeprowadzenia zawodów. Poświęcili wiele prywatnego, przedświątecznego czasu na przygotowanie zawodów oraz ich przebieg.
Nasi wolontariusze z grupy "starszaków": Dominika Urbanowicz, Olaf Walczak, Marysia Gutowska, Zuzia Dąbrowska, Martyna Waśniewska, Ania Doroszkiewicz, Bartek Pasieczny - ogromny szacunek i wdzięczność, bez Was trudno by nam było ogarnąć przebieg zawodów.
Niezawodni rodzice wolontariusze, którzy są zawsze, gdy ich potrzebujemy - dobrze wiecie jak wielki wkład macie w organizację zawodów i codzienne funkcjonowanie klubu - nie umiemy okazać, jak wielka jest nasza wdzięczność.
Kolegium sędziów pod dowództwem Agnieszki, naszej najsprawniejszej gółwnej sędziny jak zwykle wykazało się niesamowitą sprawnością i jesteśmy bardzo wdzięczni za kawał dobrej roboty, który wykonaliście.
Cały przygotowany przez grupę chętnych rodziców poczęstunek w biurze zawodów był pyszny. Dziękujemy:-)


Już za 2 tygodnie, w Wielki Czwartek 18.04.2019r. na Pływalni CRW "Dolinka" organizujemy po raz trzynasty cykliczne, ogólnopolskie zawody pływackie "Elbląska Wiosna Pływacka" w 6 kategoriach wiekowych 2005 i starsi, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 i młodsi, z akcentem międzynarodowym - zapowiedzieli swój udział zawodnicy z Rosji:-)

Nasi zawodnicy na pewno zostali poinformowani przez Panów Trenerów o swoim udziale w tych zawodach.  Zawodników do zawodów zgłaszają nasi szkoleniowcy!
Jak tylko otrzymamy listę wytypowanych do startu zawodników, to podamy ją, dla potwierdzenia do Państwa wiadomości. 
Jeśli ktoś już teraz wie, iż jego dziecko nie może w czwartek uczetniczyć w sportowym współzawodnictwie, to bardzo prosimy o jak najszybsze poinformowanie o tym fakcie Trenera swojego dziecka.

Najmłodski zawodnicy z gupy TK 1 Trenera Sebastiana Towarka, którzy wystartują na początku zawodów, w swoim "PIERWSZYM STARCIE" w prawdziwych zawodach pływackich, zostaną przez Pana Trenera poinstruowani kiedy i gdzie przybyć! Przyda nam się pomoc chętnych i dyspozycyjnych rodziców!

O godznie i miejscu zbiórki na pływalni będą informować zawodników nasi Panowie Trenerzy:-)

W czasie zawodów będzie czynne w holu stoisko TYR z możliwością zakupu sprzętu pływackiego przez zawodników UKP Jedynka z dodatkowym/klubowym rabatem. 

Jak zawsze, w biurze zawodów, przygotowujemy poczęstunek dla naszych niezawodnych wolontariuszy, obsługi zawodów oraz trenerów zaprzyjaźnionych, przyjezdnych drużyn i w związku z tym prosimy chętnych rodziców o dostarczenie własnych wypieków.
Również zapraszamy Was do pomocy w orgnizacji i obsłudze zawodów.
Zapraszamy chętnych rodziców oraz starszych zawodników, którzy nie wystartują w tych zawodach, a w innej formie zechcą w nich uczestniczyć i wesprzeć klub swoą pracą.

Już dzisiaj dziękujemy niezawodnym rodzicom, którzy wspomagają klub swoją pracą w czasie zawodów, przed nimi - w przygotowaniach oraz po - w uporządkowaniu niecki, za przygotowywany pyszny poczęstunek - mmmm mniammm:-)

Dziękujemy też elbląskiemu podkolegium sędziowskiemu za gotowaść do pracy i liczny wolontariat na rzecz naszego Klubu.
Prosimy, aby Kolegium Sędziów było przebrane w przepisowe stroje oraz gotowe do odprawy od godz. 8:30:-)

Zobacz inne imprezy oraz wydarzenia ›